Pomníky příslušníků bezpečnostních sborů

Galerie a internetová databáze pomníků (hrobů) padlých četníků, policistů a členů finanční stráže…

Autoři projektu

Jiří Převrátil (*1975 v Sokolově) – Příležitostný fotograf a amatérský regionální historik, vystudoval Gymnázium v Sokolově. Již od dob svého působení na střední škole se v různém rozsahu věnuje historii, především historii dvacátého století. Je autorem internetového projektu Československé pohraničí 1938–1939 a duchovním otcem rekonstrukcí pohnutých událostí roku 1938 v sokolovském regionu. Před rokem 2008 pracoval dlouhou dobu jako senior webdesigner a internetový konzultant. V roce 2008 vystudoval Střední policejní školu v Hrdlořezích a v současnosti pracuje jako řadový policista na obvodním oddělení Policie ČR v Habartově. Je členem o.s. Klub 1938 – Četnická stanice Habersbirk.

kpt. Bc. Radek GALAŠ (*1967 v Chebu) – Vystudoval Střední průmyslovou školu báňskou v Praze, kterou ukončil maturitou v roce 1986. Pak pracoval na rudných dolech na Měděnci nedaleko Vejprt jako horník a technik. V roce 1990 nastoupil k policii. Po absolvování Střední policejní školy v Hrdlořezích nastoupil jako hlídkový příslušník na základní útvar v Praze. Prošel celou řadou funkcí. V roce 1999 absolvoval Policejní akademii. V roce 2003 začal působit na Policejním prezidiu ČR. Řadu let se zabývá dějinami bezpečnostních sborů, zejména pak jejich výstrojí a výzbrojí. Mapuje a zaznamenává padlé příslušníky od roku 1918 do současnosti. Je spoluautorem knihy Stráž obrany státu, vyd. V roce 2001. Je jedním ze zakladatelů o.s. HS Četnická pátrací stanice Praha jejíž je předsedou a velitelem v hodnosti poručíka četnictva. Je nositelem řady vyznamenání a ocenění za propagaci dějin bezpečnostních sborů a odznaku Bojovník Rozhlasu.


©2008 Jiří Převrátil - www.habartov.cz | email: cetnici@habartov.cz | Pomníky příslušníků bezpečnostních sborů pohání WordPress s Texy! | RSS kanál pro články a RSS kanál pro komentáře.